נשים למען נשים

אירועים

חנוכת המקלט החדש

2.12.2013

ב-2.12.2013 התקיים טכס חנוכת המקלט לנשים נפגעות אלימות במשפחה וילדיהן, של עמותת "נשים למען נשים"  במשכנו החדש.

בטקס נכחו ראש העיר חיפה מר יונה יהב, סגניתו גברת חדווה אלמוג, נציגי משרד הרווחה: הגברת מיכל חנוך אחדות, המפקחת הארצית על המקלטים ודירות מעבר, הגברת שולה גרינצוויג – כהן, מפקחת פרט ומשפחה במחוז הצפון, תורמים וחברי העמותה. יו"ר העמותה, גב' עידית מלמוד, הודתה לכל השותפים שנטלו חלק בתרומה למען שיפוצו של המקלט החדש, לרווחתם של הנשים והילדים השוהים בו, ביניהם משרד הרווחה, קרנות שונות וכן תורמים פרטיים, הן בכסף והן בסיוע מעשי.

בתום הטקס, סיפרו 3 נשים ששהו במקלט במשך תקופה ארוכה, על מסען הקשה מאז עזיבתן את ביתן עם ילדיהם, על הכתף החמה התומכת והמקצועית, שקבלו במקלט עד לשיקומן.

בסיום נערך סיור במקלט החדש והנאה.

אתר _6018.
משמאל:יונה יהב,חדוה אלמוג,הדס דגן-בלום ועידית מלמוד

 

הקרנת הסרט "בלה ואני" להגברת המודעות בנושא האלימות במשפחה

14.3.2014

ביום ששי,14 במרץ 2014, התקימה באולם קריגר בכרמל הצרפתי, בחיפה, הקרנה חגיגית של הסרט "בלה ואני" בחסות עמותת "נשים למען נשים".

הסרט, צולם על ידי רותי מיוחס, חברת הועד המנהל של עמותת "נשים למען נשים" ומתנדבת במקלט והופק במסגרת פרויקט קהילה דוקומנטרית. הסרט מספר את סיפורה של בלה, ששהתה במקלט לנשים נפגעות אלימות במשפחה וילדיהן בחיפה.

קבלת פנים שכללה כיבוד אנין טעם שכולו על טהרת התרומות, קיבל את פני 350 האורחים, נשים וגברים, שהגיעו לאירוע שנפתח בדברי ברכה והסבר על העמותה. לאחר מכן הוקרן הסרט המרגש. בסיום ההקרנה, שלש נשים ששהו במקלט סיפרו את סיפוריהן האישיים הקשים והמרגשים וכיצד שוקמו במקלט בחיפה שעבר למעונו החדש והמרווח.

הכניסה לאירוע היתה ללא עלות, ומטרתו היתה, להביא את נושא האלימות במשפחה ואת תפקידו החשוב של המקלט בשיקומן של נשים אלה, לידיעת הציבור הרחב.

 

חלוקת תעודות הוקרה למתנדבים

21.9.2014

בתאריך 21.9.2014 הוזמנו כל המתנדבים להרמת כוסית לקראת השנה החדשה תרע"ה. המפגש התקיים בנוכחות כל הנשים והילדים ששהו במקלט.

תעודת הוקרה מעוצבת הוגשה כאות תודה על התנדבות למקלט על ידי עידית מלמוד, יו"ר הועד המנהל של עמותת "נשים למען נשים"  וכן על ידי שגית רודוי- מרכזת תכנית" פותחים דלתות" של עמותת " רוח נשית"- תעסוקה ועצמאות כלכלית לנשים נפגעות אלימות.

מסיבת פרידה במקלט  8.2015 

במסיבת הפרידה שנערכה במקלט נפרדנו משלוש נשים וילדיהן ששהו במקלט מעל חצי שנה, מפרידה, מתנדבת מתנועת כפרה מגרמניה שעזרה בטיפול בילדי המקלט ומנועה, בת שרות לאומי, שהייתה אחראית על פעילות ילדי בית הספר במועדונית המקלט.

האוירה במסיבה היתה חמה ומחבקת. פרידה נפרדה בדמעות והודתה בשפה העברית אותה רכשה במשך שנת התנדבותה. ילדי המקלט הופיעו בשירים ובריקודים, בזקיפות קומה ובשמחה. אין ספק שכולם יצאו מצויידים בתובנות חדשות, בביטחון ובתחושה של ערך עצמי.

היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים 25.112015

במסגרת היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים, התקיימה בחיפה צעדה ועצרת שאורגנו על ידי עירית חיפה, בראשותה של היועצת לראש העיר לשיוויון מגדרי, ביאטריס כץ רוזן, בהשתתפות אירגונים רבים: המרכז לטיפול נפגעות מינית בחיפה, אירגוני סיוע לנשים נפגעות אלימות, עמותת נשים למען נשים,רוח נשית,השומר הצעיר, נוער העובד והלומד ועוד…

הצועדים, מכיכר ספר לאודיטוריום, במרכז הכרמל, נשאו כרזות וקראו לאורך כל הדרך קריאות נגד האלימות כלפי נשים. לאחר הצעדה, נערכה עצרת בה נאמו, ראש העיר,יונה יהב, סגנית ראש העיר, חדוה אלמוג, חברות כנסת ונציגות אירגונים שונים.

חברות עמותת נשים למען נשים, מתנדבים ועובדים מצוות המקלט השתתפו בצעדה ובעצרת. (בתמונות למטה)